Save Preloader image

0%

https://senagrafik.com/tyrudyts/2021/07/aa-1saf-1.jpg

Katalog Tasarımı

Detayları Bize Anlatın
Detayları Bize Anlatın

Katalog tasarımı, müşterilerinizi markanız ve ürünleriniz hakkında bilgilendirmenizi, onları satın almaya teşvik etmenizi sağlar. En iyi reklam ve pazarlama araçlarından biri katalog tasarımlarıdır.

Sena Grafik olarak satış ve pazarlama faaliyetlrinizi destekleyecek kreatif, özgün ve profesyonel katalog tasarımlarına imza atıyoruz.

Çalışmalarınızı kurumsal kimlik bütünlüğünüze uygun olarak modern bir çizgide kusursuz bir sunumla yansıtıyoruz. Marka prestiji, güven, sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı kalarak etkileyici ve orijinal katalog tasarımı ile farkınızı ortaya koyuyoruz.

Katalog Tasarım Neden Önemli?

Kataloglar, kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Firmanız, ürün ve hizmetleriniz, projeleriniz hakkında detaylı bilgi verir. Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çeker, akılda kalıcı olmanızı sağlar.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

 • Sizi dinler, ihtiyaç ve taleplerinizi anlayarak bu doğrultuda stratejik bir plan oluştururuz.
 • Rakip analizi yapar, sektörünüzdeki firmaların katalog örneklerini inceler ve onlara benzemeyecek, onlardan daha iyi bir çalışma sunabilmek için bu doğrultuda bir yol haritası çizeriz.
 • Tasarım sürecini tüm ayrıntılarıyla yönetir, eksik bir nokta bırakmayız.
 • Metin ve görsel yerleşimini tasarlanan master planına göre gerçekleştiririz. Revizyona uygun hâle getirip sizinle paylaşırız.
 • Revize isteklerinizi titizlikle uygular, son rötuşlarla beraber kurumsal kimliğinizle bütünlük oluşturacak profesyonel katalog tasarımı tarafınıza teslim ederiz.

Katalog Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • İşletmenizin neye gereksinim duyduğu kadar, hedef kitlenizin sizden ne beklediği de çok önemlidir. Katalog tasarımında bunların dengelenmesi gerekir.
 • Basılı iletişim stratejilerinin en yaygın olanlarından biri katalog tasarımıdır. Ürün tanıtım ve firma tanıtım katalogları farklı formatlarda hazırlanır. Firma kataloglarında firmanın bilgilerine yer verilir, neler yaptıklarından bahsedilir, misyonu&vizyonu çarpıcı bir şekilde aktarılır. Ürün tanıtım kataloğu ürün ve hizmetlerin tanıtımını içerir.
 • Etkili bir kapak tasarımı kataloğun en kritik noktasıdır. Hedef kitle üzerinde ilk izlenim kapak tasarımıyla oluşturulur. Yaşadığımız iletişim çağının gereklerine, sektörünüze ve markanızın ruhuna uygun, iç sayfalarla bütünlük yakalayacak bir kapak tasarımına ihtiyacınız vardır.
 • Kurumsal katalog tasarımı yaparken esas olan göz yormamak fakat dikkat çekicilikten de ödün vermemektir. Böylelikle maximum etkileşim ve geri dönüşüm elde edilebilir.
 • Renklerden marka konseptine, fontlara ve yazı tiplerine kadar her şeye dikkat eder, görsel bütünlük ve uyum oluştururuz. Çünkü katalog tasarımlarının işletmeler için hayati öneme sahip olduğunun bilincindeyiz.
 • Zengin içeriğe önem verir, fakat karmaşıklıktan uzak dururuz. Tasarımın amacınıza ve sektörünüze uygun, anlaşılabilir olmasına dikkat eder, yeni trendleri ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanmayı unutmayız.
 • Kapak, iç sayfa, dizgi ve montaj, tasarım kontrolü, baskıya hazırlanması gibi tüm aşamaları etkin şekilde yönetir, her müşteriye şanslı olduğunu hissettiririz.

Sena Grafik, Rekabet gücünüzü ve kârlılık oranınızı artıracak, sektörünüzde fark edilmenizi sağlayacak katalog tasarımları için doğru adrestir.

Çağdaş, yenilikçi ve kolektif ekibimiz en iyi katalog tasarımı için birbiriyle koordineli olarak çalışır. Kreatif metin yazarları, sanat yönetmenleri, fotoğrafçılar, grafikerler ve pazarlama uzmanları yaptığı işbirliği sonucunda firmanıza artı değer katacak, sizi daha fazla kişiye ulaştıracak modern ve efektif katalog tasarımları ortaya çıkarır.

Mesaj Gönder
1
Ne Tasarlayalım...
Merhaba
Nasıl bir Tasarıma veya Matbaa hizmetine İhtiyacınız var?