Save Preloader image

0%

https://senagrafik.com/tyrudyts/2021/07/aa-1saf-1.jpg

Vektörel Çizim

Detayları Bize Anlatın
Detayları Bize Anlatın

Vektörel çizim, piksel ve benzeri çözünürlük ölçülerinin olmadığı bir çizim türüdür. Ne kadar büyütülürse büyütülsün görüntü kaybına uğramaz. Kolayca boyutlandırılabilir, görüntü kalitesi bozulmaz. Matematiksel değerlerden oluşan bu çizim türü, vektör tabanlı yazılımlarla gerçekleştirilir.

Vektörel Çizim Hangi Programlarla Yapılır?

  • CorelDRAW
  • Adobe Illustrator

Vektörel Çizim Nerelerde Kullanılır?

Karakter çizimleri, illüstrasyonlar, infografikler, ikonlar ve buna benzer görsel öğeleri vektörel olarak çizmek mümkündür. Animasyon, web tasarımı ve baskı işlerinde vektörel çizimden yararlanılır.

Kalıplarda, teknik hassasiyet gerektiren ince işlerde vektörel çizimler hayat kurtarır. Gerçek ölçüleri baz alan bu çizimler, daha sonra istenildiği gibi ölçeklendirilebilir.

Vektörel Logo Nedir?

Vektör tabanlı programlar kullanılarak oluşturulan logolar, kartvizit tasarımından bina giydirmesine varana kadar her türlü iş için kullanılabilir. Yukarıda da bildirildiği gibi görüntünün kalitesi asla düşmez.

Bir vakıf, kuruluş, şirket vb. kendini temsil edecek bir logoya gereksinim duyar. Ancak bu logonun tam boyutuna karar vermek zordur. Çünkü firma logosunu farklı yüzeylere bastırma ihtiyacı doğabilir.

Vektörel çizim çalışması ile yapılan bir logo bir gün şapkaların üzerine basılırken ertesi gün mağaza tabelalarında kabartma tasarım olarak yer alması gerekebilir. Logo piksel tabanlı olursa tabelaya uyarlanması mümkün olmayacak, vektörel olarak tasarlanmasına ihtiyaç duyulacaktır.

Logonuzu kullanmak istediğiniz yere göre kişiselleştirebilmek, böylece zamandan kazanmak istiyorsanız vektörel logo sizin için en iyi tercihtir.

Vektörel Çizim Avantajları

  • Fazla yer kaplamaz. Sosyal medya veya mail üzerinden kolayca gönderilebilir. Bunlar Raster görüntülerden dosya büyüklüğüyle ayrılır. Dosya boyutu çizimlerin ne kadar alan kapladığına göre değil, kaç nokta içerdiğine göre hesaplanır. Bu yüzden dijital ortamda daha hızlı aktarılır.
  • Yeniden boyutlandırdığınızda görüntü kalitesi olumsuz etkilenmez.
  • Vektörel çalışmalarda kolayca değişiklik yapmak mümkündür. Biçim ve renk başta olmak üzere çeşitli özellikleri pratik bir şekilde editleyebilirsiniz.

Profesyonel Vektörel Çizim Hizmeti

Tüm web tasarım ve grafik tasarım alanlarında nitelikli hizmetleriyle öne çıkan Sena Grafik, bütün vektörel çalışmaları titizlikle gerçekleştirir.

Hazırlanan çizimler AI, PDF, EPS, WMF, CDR, SVG gibi istediğiniz formatlarda tarafınıza sunulur.

Kurumsal kimlik tasarımı, logo tasarımı, sosyal medya görselleri, ambalaj tasarımları, bilgisayar destekli animasyonlar dâhil her çalışma vektörel çizimler sayesinde başarıyla yapılır. Kısaca vektörel çizim, grafik tasarımın vazgeçilmez bir parçasıdır.

Sayfalarca anlatamayacağınız şeyleri bazen bir çizim anlatır. ‘Grafik tasarım bir sanattır.’ Anlayışını benimseyen Sena Grafik, bu sanatı kullanarak harikalara imza atar. Size de kendinize hayran bırakmanın, hafızalara kazınmanın, rakiplerinizi geçmenin tadını çıkarmak kalır!

Mesaj Gönder
1
Ne Tasarlayalım...
Merhaba
Nasıl bir Tasarıma veya Matbaa hizmetine İhtiyacınız var?