Save Preloader image

0%

https://senagrafik.com/tyrudyts/2021/07/aa-1saf-1.jpg

Metal Tabanlı Su Bazlı Klişe

Detayları Bize Anlatın
Detayları Bize Anlatın

Fleksografi baskıda (flekso olarak kısaltılır) klişe silindiri klişe ile kaplanır. Bu, görüntü taşıyıcısıdır ve sonunda alt tabakaya yazdırılan tüm metin veya resimleri içerir. Klişe, mürekkebi alt tabakaya basan yükseltilmiş baskı yüzeyleri içerir. Yani bir klişe üzerindeki tüm yükseltilmiş yüzeyler, koşunun imajını oluşturur.

Temel olarak, tam bir baskı makinesi birkaç baskı kulesinden oluşur; her kule 1 renk içerir. Baskı işleminin başlayabilmesi için görüntü taşıyıcısının hazırlanması gerekir. Fleksografide bu, klişe bir plaka yapılarak yapılır. Her baskı kulesi, belirli rengin alt tabakaya yerleştirilmesi için belirli bir klişe gerektirir. Tüm klişeler hazırlanıp plaka silindirlerine yerleştirildikten sonra; mürekkep kaplarının doldurulması gerekir.

Baskı teknikleri için mürekkep türleri, bileşimlerinde farklıdır, ancak aynı zamanda kimyasal, fiziksel ve baskı özellikleri bakımından da farklıdır. İstenen sonuç için doğru mürekkep türünü seçmek önemlidir.
Mürekkep karteri doldurulur ve makine çalışmaya başlar. Alt tabaka, bir çözücüde rulo olarak başlar; çözücünün işlevi, alt tabakayı açmak ve baskı kuleleri boyunca hareket ettirmeye başlamaktır.

Her baskı kulesi, mürekkep karterindeki mürekkeple dönen bir hazne silindiri içerir. Bu rulo mürekkebi alır ve başka bir ruloya aktarır; mürekkebi bir klişe ile kaplanmış plaka silindirine aktarır. Klişenin yükseltilmiş baskı yüzeyleri mürekkebi alır ve baskı kulelerinden geçen alt tabakaya (örneğin kağıt) basar.

Mesaj Gönder
1
Ne Tasarlayalım...
Merhaba
Nasıl bir Tasarıma veya Matbaa hizmetine İhtiyacınız var?