Save Preloader image

0%

https://senagrafik.com/tyrudyts/2021/07/aa-1saf-1.jpg

Markalama

Detayları Bize Anlatın
Detayları Bize Anlatın

Markalama Kalıbı

Markalama işlemi üretim sırasında veya üretimden sonra gerçekleştirilebilir. Markalama kalıplarıyla her türlü zeminde uygulama yapılabilir. Örneğin A şeklinde, silindir biçiminde veya özel form üzerine tatbik edilebilir. Hangi materyale uygulama yapılacaksa ona uygun batma açısı seçilmelidir.

Markalama Nedir?

İşlenecek iş parçası şekli, iş parçası üzerine çizilir. Bu işlem markalama olarak isimlendirilir. Uygulama sırasında sert uçlu çizicilerden yardım alınır.

Markalamanın gerçekleştirildiği yüzey düzgün olmalıdır. Talaş kaldırılmış olması ve bu yüzeye ait kenar yüzeylerinin temiz olarak işlenmesi gerekir.

Markalama âletleri çeşitlilik göstermekle birlikte en çok kullanılanlar şunlardır: Çelik cetvel, ‘V’ yatağı, çizecek, şapkalı gönye, mihengir, pleyt, pergel, markalama boyası, çekiç, nokta.

Markalama kalıpları da bu süreçte önemli bir yer tutar.

Endüstride Markalama Kalıbı Kullanımı

Bu kalıpların doğrudan makinede veya özel ölçme odalarında bulunması mümkündür. Markalama kalıpları ile uygulama yapılırken çeşitli markalama âletlerinden de yararlanılır. Markalama kalıplarıyla birlikte kullanılan ölçme aparatları uzunluğu ve yüksekliği hesaplamak için tercih edilir.

Markalama kalıpları iş parçalarının ileri bir işleme için markalanmasında kullanılır. Yükseklik ölçeğiyle çalışılıyorsa, tutarlılık ve denge için markalama kalıplarının düz yüzeyinden faydalanılır.

Markalama Kalıbı Çeşitleri ve Fiyatları

Markalama kalıbı markaları arasında en popüler olanları; Fischer, Yohann, Baty, Metrology, Bocchi, Starrett, Stolle, Microplan, Mahr, Mitutoyo gibi isimlerdir.

Markalama kalıbı ihtiyaçlarınızda hızlı, güvenilir ve kaliteli çözümler için doğru adres olan Sena Grafik, ürün yelpazesini geniş tutmuştur. Her türlü grafik tasarım ve baskı işlerini profesyonel olarak gerçekleştiren Sena Grafik, bu alanda da söz sahibidir.

Uygun fiyatın üst düzey kaliteyle buluştuğu Sena Grafik, deneyimli ekibiyle markalama gereksinimlerinize en iyi şekilde yanıt verir. Sektörel gereksinimlerinizi karşılamak ve farkı hissetmek için bizi tercih edebilirsiniz.

 

Markalama Makinesi

Markalama makinesi elektrik akımını iletebilen bütün materyallere istenilen ebatlarda ve istenilen karakterde resim, logo, marka ve yazıların asit baskı yoluyla işlenmesini sağlar. Yapılan baskıların çıkma riski yoktur.

Bu makineler ürünlerinizin markalama ihtiyaçlarını en ucuz, etkili ve kalıcı bir şekilde giderir. Baskı işlerinin süresini saniyelere indiren markalama asit makineleri, ürünlerin firmanıza ait olduğunu göstermek için kullanabileceğiniz en modern yöntemdir.

Markalama Makinesi Ne İşe Yarar?

Arzu edilen her türlü resim, marka, yazı ve logonun ürünlere basılmasını mümkün kılar. Bu sayede o ürünün sizin firmanızdan çıktığı belli olur.

Ayrıca bu makineler ürünlere üretim tarihi, seri numarası gibi talep edilen bütün özelliklerin yazılmasını sağlar. Böylece tüketicilere kullanım kolaylığı sunulur.

Asit markalama sistemiyle punta-kaynak yapılmış parçaların kaynak lekeleri de kolayca temizlenebilir. Lazer markalama sistemine güçlü bir alternatif olan asit markalama düşük maliyetli olduğu için daha avantajlıdır.

Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan bu sistem Sena Grafik tarafından da profesyonel olarak hizmete sunulmuştur.

Markalama Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan bu makineler elektrik akımını ileten her yüzeyde başarılı sonuç verir. Medikal âletler, tornavida-pense, testere, bıçak, radyatör, kesici-deliciler, asansör, metal promosyon, tencere, musluk, oto aksesuar, el âletleri, ısıtıcı rezinstanslar, banyo aksesuarları, sızdırmazlık elemanları ve su arıtma cihazları bunlardandır.

Pek çok sanayi alanında yaygın kullanım imkânı bulan asit markalama makinesi, firmamızın nitelikli hizmetlerinde de kendine yer bulur.

Zengin bilgi birikimini gelişmiş donanımıyla ve yılların tecrübesiyle bir araya getiren Sena Grafik, tüm baskılama ihtiyaçlarınızda yanınızdadır. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretim yapan Sena Grafik, baskı sektöründeki yerini maximum hız, %100 memnuniyet ve güven anlayışına borçludur. Ayrıcalıklı olduğunuzu hissetmek için hizmetlerimizden yararlanabilir, ürünlerinize sizin kadar değer verecek olan firmamızla beklentilerinize yönelik baskı uygulamalarını ekonomik fiyata gerçekleştirebilirsiniz.

Mesaj Gönder
1
Ne Tasarlayalım...
Merhaba
Nasıl bir Tasarıma veya Matbaa hizmetine İhtiyacınız var?