Save Preloader image

0%

https://senagrafik.com/tyrudyts/2021/07/aa-1saf-1.jpg

Restoran Menü Tasarımı

Detayları Bize Anlatın
Detayları Bize Anlatın

Restoran menü tasarımı, yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren Cafe-Pub, Restaurant, Pastane ve otel gibi firmaların ürünlerini tanıtmak için ihtiyaç duydukları bir hizmettir. Menünüz, işletmenizin yüzü ve sessiz satış temsilcisidir. İnandırıcı, anlamlı, basit ve net bir menü harika bir pazarlama aracıdır. Müşteri memnuniyetini kazanmanın ve daha fazla gelir elde etmenin en iyi yoludur.

Sena Grafik olarak, kurumunuzu yansıtacak etkileyici menü tasarımları hazırlıyoruz. Herkesin aradığını rahatça bulabileceği kadar sade, fakat iştah kabartacak kadar da etkili!

Dilerseniz menüleriniz için gereken, mekânınızı ve ürünlerinizi gösterecek fotoğrafların çekimini profesyonel olarak gerçekleştiriyoruz. Menü içeriklerinizi deneyimli metin yazarlarımızla hazırlıyor, içeriklerinizi gereksiz detaylardan kaçınarak en iyi şekilde aktarıyoruz.

Mekânda kullanılacak paket servis broşürleri, flyerlar, masa kartları gibi ihtiyaçlarınızda da yanınızdayız.

Restoran Menü Tasarımı Nasıl Yapılır?

Menü, işletmenizin kilit aracıdır. Satışlarınız üzerinde doğrudan etkilidir. Menü tasarımı yapılırken rakiplerinizin durumu, ürünlere ulaşımınız, konseptiniz, tedarik zinciriniz ve hitap edeceğiniz müşteri portföyünüz gibi pek çok unsur dikkate alınır. Bunları menü tasarımınıza yansıtarak kurumsal kimliğinizi en doğru şekilde ifade edebilirsiniz.

Bu kapsamda profesyonel restoran menü tasarımı hazırlarken rakiplerinizin menülerini inceliyor, onlardan daha farklı ve etkileyici bir tasarım hazırlamayı hedefliyoruz. Sektörel gelişmeleri ve trendleri gözardı etmiyor, bunları menü tasarımlarımıza uyarlıyoruz.

 • Göz alıcı, şık ve estetik menülerle farkınızı ortaya koyuyor, profesyonelliğimizi her ayrıntıya ince işçiliğimizle yansıtıyoruz.
 • Kısa bir anlatım ve samimi bir dil mi? Yoksa daha formal bir tarz mı? Sizin için bütün detayları düşünüyor, kâr oranı yüksek ürünlerinizi öne çıkarmayı unutmuyoruz.
 • Elegant bir duruş sergilemenizi sağlıyor, işletmenizin menüsünü markanıza değer katacak bir araca dönüştürüyoruz.
 • Dilerseniz özel diyetler uygulayan misafirlerinize veya vegan/ vejetaryen beslenme tarzını benimseyen ziyaretçilerinize özel simgeler kullanıyoruz.
 • Özel ürünleriniz (örneğin glutensiz yiyecekler) için menünüzde ayrı bir bölüm ayırıyor, farklı ürünlerinize dikkat çekiyoruz. Dilerseniz bazı yemekleri menünüze ‘kutu içinde’ dâhil ederek bu ürünlere odaklanılmasını sağlıyoruz.
 • Sadece sizin restoranınıza özel yemekleriniz varsa bunları da ön plana çıkarıyor, isterseniz lokal tatların hikâyesine yer vererek menünüzü daha da ilgi çekici bir hâle getiriyoruz.
 • Tabii ki restoran menü tasarımı profesyonel olsun diye menüyü renge ve fotoğrafa boğmuyor, her şeyi belli bir düzen çerçevesinde kullanıyoruz. Markanızla örtüşen illüstrasyonları ihmâl etmiyoruz.
 • Arzu ederseniz menünüzde işletmenizin gerçekleştireceği seminerlerden, kurslardan, ikramlardan ve diğer fırsatlardan da bahsediyoruz.
 • Menünün bilgi odaklı olmasına özen gösteriyoruz. Yemekleri, içecekleri ve fiyatları şeffaf olarak yansıtıyoruz. Bunu yaparken merak uyandırıcı, açıklayıcı ve ikna edici olmaya önem veriyoruz.
 • Atıştırmalıklardan salatalara, ara sıcaklardan ana yemek ve içeceklere kadar her ürününüzü mantıklı bir şekilde sıralıyoruz.
 • Sosyal medya hesaplarınız, web siteniz gibi iletişim bilgilerinizi de menünüze ekliyoruz.
 • Formatınızı içeriğiniz doğrultusunda planlıyoruz. Sağ taraftaki yemeklerin daha çok ilgi çektiğini aklımızdan çıkarmıyor, bu ayrıntıya da dikkat ediyoruz.
 • Yemek özelliklerini açık bir şekilde vurguluyoruz.
 • İşletmenizin kartvizitleri, sunumları, tabelaları ve resimleriyle uyumlu olması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Logo, font, renk ve tasarımın oluşturduğu âhenk ile güçlü imajınızı yansıtıyoruz.
 • Aydınlatmanın yetersiz olduğu yerlerde bile okunabilmesi için buna uygun fontlar kullanmaya dikkat ediyor, görme bozukluğu olanları ve yaşlı misafirlerinizi de hesaba katıyoruz. Etkili bir tipografi ile markanıza dikkat çekiyoruz.

Sade, anlaşılabilir ve canlı menülerle potansiyel müşterilerinizi cezbetmek istiyorsanız Sena Grafik sizin için en doğru adrestir. Farklı konseptlere uygun restoran menü tasarımları ile işletmelerin kimliğini pekiştiriyor, satış hacminin büyümesinde etkin rol oynuyoruz.

Tek sayfa menü örneği, öğretmenevi menüsü, dış mekân menüsü, büfe menü tasarımı, cafe menü tasarımı gibi her alanda nitelikli hizmetleriyle tercih sebebi olan Sena Grafik, size ve müşterilerinize farkı hissettirecektir.

Mesaj Gönder
1
Ne Tasarlayalım...
Merhaba
Nasıl bir Tasarıma veya Matbaa hizmetine İhtiyacınız var?